R E K L A M A
11 kwietnia 2011, 16:47
Kategorie: Akcje
Tagi: GPWWIG20Wall StreetgiełdyS&P 500

Investors: W kwietniu atak na 3000pkt., potem znaczna korekta„Trudno jest sobie wyobrazić warunki bardziej sprzyjające znaczącym spadkom niż te, które zaistniały w ubiegłym miesiącu”, piszą w swoim komentarzu analitycy Investors TFI S.A.

Analitycy Investors zwracają uwagę na to, że pomimo rozgrywającej się u granic Europy rewolucji w Libii i katastrofy naturalnej w Japonii, na początku kwietnia giełdy rynków rozwiniętych nie uległy wcześniejszej panice.

Siła dobrych nastrojów na rynkach rozwiniętych wskazuje, zdaniem autorów raportu, na siłę głównego trendu wzrostowego, czego nie zmienia korekta rozpoczęta pod koniec lutego.

Biorąc pod uwagę analogie między aktualną sytuacją a zachowaniem indeksu S&P 500 w 2005 roku, analitycy Investors TFI S.A. przewidują, że indeks ten może osiągnąć w ciągu najbliższych tygodni poziom 1400 pkt. Przełom maja i czerwca miałby zgodnie z tą prognozą odnotować spadki w rejon 1200 pkt., a następnie odrobić straty lipcu.

Zgodnie z opinią analityków Investors wyjątkowo pozytywne nastroje zarówno wśród amerykańskich inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych mogą wskazywać na to, że wzrosty na nowojorskim parkiecie nie powinny mieć szerszego zasięgu niż 6-8 tygodni.

Jeśli chodzi o rozwój sytuacji na GPW, analitycy Investors przewidują, że na warszawskim parkiecie w przypadku indeksu WIG20 jeszcze w kwietniudojdzie do ataku na poziom 3000 pkt.. Zgodnie z tym scenariuszem, majowe sesje miałyby jednak przynieść korektę tych wzrostów.

„Majowe spadki spowodują zejście indeksu poniżej dwuletniej linii trendu wzrostowego, co zmrozi dobry nastrój wśród inwestorów, a kolejna fala przeceny w czerwcu i powrót do środka magicznego przedziału 2600-2800 punktów spowoduje, że giełdowi optymiści staną się gatunkiem zagrożonym”, czytamy w dalszej części raportu.

Właśnie ta korekta miałaby zdaniem analityków Investors zaowocować dużo lepszą dla giełdowych graczy drugą połową roku, w trakcie której indeks warszawskich blue chipów miałby osiągnąć pułap 3150 pkt. 

Zainteresowanych zachęcamy do lektury prognozy średnio- i długoterminowej Investors TFI S.A.  

Źródło: Investors TFI S.A.
Odkryj Japońskie Techniki Inwestycyjne! Szkolenie Specjalne
Dodaj artykuł do:
CZYTAJ TAKŻE:
KOMENTARZE
Możesz komentować artykuł w dyskusji na forum. Przejdź do dyskusji
NEWSLETTER
SZKOLENIA
BEZPŁATNE DEMO
ZAREJESTRUJ SIĘ
KURSY
SONDA

Czy sądzisz, że w ciągu 1-3 lat powtórzy się kryzys z 2008 roku?

Zdecydowanie tak
  51%
Zdecydowanie nie
  28%
Trudno powiedzieć
  21%
PARTNERZY